Menu

5 patarimai, kurie padės bendrovei efektyviau vartoti energiją

Bendrovės visame pasaulyje dažnai suvartoja daugiau elektros, nei joms reikia, bet tai pakeisti ne tik svarbu, bet ir lengva. Štai keli patarimai, kurie padės jūsų bendrovei sutaupyti energijos ir sumažinti poveikį aplinkai. Pasiūlykite šiuos patarimus savo kolegoms / darbuotojams ir jūsų bendrovė nedelsdama pajudės žingsniu į viršų energijos vartojimo efektyvumo kopėčiomis.

Atjunkite nenaudojamus elektros prietaisus

Darbo dienomis rekomenduojame, kad kiekvienas darbuotojas pasirūpintų, jog jo tuo metu nenaudojami elektros prietaisai būtų išjungti. Daug įranginių vartoja energiją mums to nepastebint, pavyzdžiui, kai išjungiate televizorių, maža lemputė ir toliau lieka degti. Kad palengvintumėte šį procesą, galite naudoti elektros lizdus su įjungimo / išjungimo mygtuku ir prijungti juos prie prietaisų, kuriuos išjungus, jie ir toliau pasyviai vartoja elektrą. Dažniausiai tai būna telefono ir nešiojamojo kompiuterio įkrovikliai, kurie ir toliau lieka budėjimo režime. Darbo dienos pabaigoje belieka tik nuspausti išjungimo mygtuką atitinkame prailgintuve ir neturėsite galvoti apie pasyvų energijos vartojimą.

 

 

Mažesnės energijos sąnaudos prasideda nuo elektros lempučių

Pasirūpinkite, kad jūsų bendrovė naudotų tik šviesos diodų (LED) lemputes ar šviestuvus. Palyginus su kaitrinėmis lemputėmis, šviesos diodų lemputės vartoja daug mažiau elektros ir jos taip pat veikia ilgiau – netgi kelerius metus. Siekdami užtikrinti, kad lemputės nebūtų naudojamos be reikalo, rekomenduojame sumontuoti judesio ar tūrio jutiklius, kurie automatiškai įjungs ir išjungs šviesą, šitaip optimizuodami jūsų galios suvartojimą. Tačiau jei įmanoma, geriausia naudoti saulės šviesą atdiengiant langus savo darbo vietoje. Tokiu būdu, ne tik sutaupysite pinigų, sumažinsite elektros sąskaitą, bet taip pat pamatysite šypsenas savo darbuotojų veiduose, nes saulės šviesa kelia emocijas žmonėms, ko elektros lemputės paprasčiausiai nesugeba padaryti. Nors elektros lemputės yra mažos, jų darbo vietoje paprastai yra labai daug ir pakeitę jų naudojimo būdus pamatysite tikrą pokytį savo elektros sąskaitoje. 

Šiandien išmanūs elektros vartojimo sprendimai tapo labai svarbūs. Įdiekite specialią valdymo programėlę savo išmaniajame telefone, su kuria galėsite valdyti judesio jutiklius, įvairius jungiklius – visa tai gali būti reguliuojama pagal oro sąlygas, laiko intervalus ir, pavyzdžiui, darbuotojų tvarkaraščius. Pavyzdžiui, tokiu būdu galima automatizuoti lauko apšvietimą ir todėl labai lengvai sutaupoma energijos.

Atlikite elektros vartojimo auditą

Lietuvoje energijos auditai privalomi didelėms bendrovėms, turinčioms daugiau nei 250 darbuotojų ir jei jų metinės pajamos viršija 40 milijonų eurų, , kad būtų galima identifikuoti energijos taupymo galimybes. Tačiau jei esate maža arba vidutinio dydžio bendrovė – taip pat ir jums rekomenduojame atlikti elektros vartojimo auditą. Lietuvoje yra keletasprofesionalų, kurie tai daro daugelį metų. Su šio audito pagalba gausite išsamią informaciją apie tai, kaip jūsų bendrovė galėtų efektyviau vartoti energiją. Energijos vartojimo efektyvumo ekspertas patikrins įstaigą, išanalizuos elektros duomenis, įvertins apšvietimo sistemą ir nustatys elektros vartojimo paskirstymą. Be to, taip pat galima atlikti tarifo analizę ir apkrovos tvarkaraščio analizę. Apsilankymo pabaigoje ekspertas pateiks jums sąrašą rekomendacijų, kaip patobulinti energijos vartojimo efektyvumą pagal viską, ką jis pastebėjo audito metu.

 

Darbo automobilis – elektrinis arba SGD automobilis

Jei jūsų bendrovė suteikia darbuotojams darbo automobilį, galite pasirinkti elektrinį arba SGD (suslėgtų gamtinių dujų) automobilį. Lietuvoje elektromobilių įkrovimo prieigų  skaičius greitai auga ir nėra sudėtinga įrengti elektrinio automobilio įkrovimo stotį, pavyzdžiui, savo bendrovės kieme arba garaže. SGD vartojimas ir degalinės vis dar turi įsitvirtinti Lietuvoje, bet kai taip atsitiks, šią alternatyvą taip pat verta apsvarstyti.

Naudodama elektrinį arba SGD automobilį darbui, jūsų bendrovė sutaupys pinigų, o taip pat paliks daug mažesnį pėdsaką aplinkoje, palyginti su benziną arba dyzelį naudojančiais automobiliais. Elektriniai ir SGD automobiliai išskiria 25–30 % mažiau CO2, nei skystus degalus naudojantys automobiliai.

Daugiau

 

Sutaupykite naudodami gamtines dujas

Gamtinių dujų naudojimas biuro šildymui arba pramoniniuose procesuose yra ekonomiška ir aplinkai draugiška alternatyva. Gamtinės dujos yra švarūs degalai; nesugeneruojama jokių kenksmingų degimo likučių, dulkių ir suodžių; degimo proceso metu susidaro tik anglies dioksidas ir vandens garai. Palyginus su elektra, dujų šildymo kainos gali būti netgi tris kartus mažesnės. Naudojant gamtines dujas sutaupoma vietos, nes nereikia jokių sandėliavimo patalpų.

Daugiau informacijos apie „Elenger“ gamtines dujas galite rasti čia.

Vienas iš „Elenger“ tikslų – padaryti mus supančią erdvę patrauklesne, darbo vietas efektyvesnėmis ir namus ekonomiškesniais. Susisiekite su mumis, kad gautumėte geriausią pasiūlymą.

Gaukite pasiūlymą

Darbo laikas 9:00 - 17:00

+370 665 98 522