Menu

LNG (SkGD) sprendimai klientams už dujų tinklo ribų

Pilnai garantuojamas LNG (SkGD) tiekimas

„Elenger“ yra didžiausia suskystintų gamtinių dujų tiekėja Baltijos regione.

Suskystinus gamtines dujas tampa įmanoma tiekti į tas zonas,, kur nėra dujų vamzdynų. Turime devynių LNG vilkikų parką ir turime daug patirties su įvairiais tiekimo šaltiniais, logistikos ir technologiniais sprendimais, garantuojančiais 100 % tiekimo saugumą.

LNG gabenamos laivais, geležinkeliais arba keliais kriogeninėse cisternose ir vėl grąžinamos į dujinę būseną paskirties vietoje. Gautos dujos tampa netgi dar švaresnės už gamtines dujas, nes prieš suskystinimo procesą pašalinamas vanduo, CO2, H2S ir angliavandeniliai.

Padedame savo klientams sukurti reikiamą LNG infrastruktūrą.

PATEIKTI UŽKLAUSĄ

Tiekimo modeliai

Bazinis tiekimas reiškia, kad „Elenger“ dalyvauja tik tiekdama LNG.

Pilnas tiekimas reiškia, kad „Elenger“ prisiima atsakomybę už LNG tiekimą, LNG stoties pastatymą ir priežiūrą kliento teritorijoje.

LNG stoties struktūra

Suskystintų gamtinių dujų priėmimui ir dujinės būsenos atstatymui kliento valdose įrengiama LNG stotis su konteineriu ir garintuvais.

 

1. Kriogeninė autocisterna
LNG į degalinę pristatomos specialiomis kriogeninėmis autocisternomis, kuriose dujos bus laikomos žemo slėgio. Vidutinėje cisternoje telpa iki 18,5 tonų LNG, o tai suteikia 25 600 m3 gamtinių dujų atstačius jų dujinę būseną.

2. Kriogeniniai konteineriai
Sandėliavimo konteineriai suteikia galimybę laikyti LNG žemoje iki -162 laipsnių temperatūroje. Konteineriai būna įvairių dydžių, bet dažniausiai naudojami maždaug 40–60 m3. Vienoje stotyje gali tilpti ir keli konteineriai.

3. Dujinės būsenos atstatymo įranga

4. Gamtinių dujų reguliavimo stotis
Gamtinių dujų išgarinimas tol, kol jos pasieks reikiamą vartojimo temperatūrą.

5. Kvapo suteikimas
Gamtinės dujos yra bekvapės. Dujoms suteikus kvapą, bus galima lengviau aptikti potencialius nuotėkius.

6. Gamyklos katilinė


LNG degalinės įrengimo procesas

Kliento LNG stoties projektavimas ir statyba gali užtrukti kelis mėnesius. Tam, kad klientas galėtų kuo greičiau pradėti naudoti gamtines dujas ir sumažintų išlaidas, suteikiame laikiną mobilų LNG sprendimą.

Mobili LNG stotis atgabenama į kliento teritoriją laikinam naudojimui tol, kol bus pastatytas ir užbaigtas stacionarus sprendimas.

Mobiliosios LNG stoties statyba

 

Kas yra LNG?

LNG arba suskystintos gamtinės dujos yra gaunamos atvėsinus įprastas gamtines dujas iki maždaug -160 °C.

Suskystintoms gamtinėms dujoms reikia tik 1/600 sandėliavimo vietos, kurios reikėtų joms esant dujinės būsenos. Suskystinus gamtines dujas jas gabenti ir laikyti lengva bei ekonomiška. Tai reiškia, kad jas galima tiekti į tas zonas, kur nėra dujų vamzdynų.

Suskystintos gamtinės dujos kriogeninėse cisternose gabenamos laivais, geležinkeliais arba sausumos keliais. Naudojimo vietoje jos vėl grąžinamos į dujinę būseną. Gautos dujos tampa netgi dar švaresnės už gamtines dujas, nes prieš suskystinimo procesą pašalinamas vanduo, CO2, H2S ir angliavandeniliai.

Naudojant LNG šildymui arba gamybai, reikia atsižvelgti į sandėliavimo ir grąžinimo į dujinę būseną išlaidas. Todėl jos geriau tinka įrengiant energijos sprendimus didesnėse dujų vartojimo vietose.

Mūsų LNG komanda – jūsų paslaugoms!

 


Susisiekite su mumis

Darbo laikas 9:00 - 17:00

+370 665 98 522