Menu

Švariau ir pigiau važiuoti su CNG (SGD)

CNG (SGD – suslėgtos gamtinės dujos) daugiausiai naudojamos kelių transportui.

CNG privalumai

Draugiškos aplinkai – CNG CO2 emisijos yra maždaug 25 % mažesnės už benzino. Po CNG degimo lieka tik anglies dioksidas ir vandens garai, o deginant benziną, be CO2 taip pat susidaro nuodingas anglies monoksidas, azoto oksidas, angliavandeniliai, suodžiai ir kitos smulkios dalelės. Kadangi gamtinės dujos gabenamos vamzdžiais, keliai ir geležinkeliai mažiau dėvisi bei išvengiama triukšmo ir transporto priemonių išmetamųjų dujų.

Ateities degalų pradininkės – CNG yra novatoriškas biometanas, kuris yra atsinaujinantis energijos šaltinis ir svarbūs ateities degalai. Biometanas yra išvalytos biodujos, kurių kokybė prilygsta gamtinėms dujoms ir todėl jas galima gabenti tais pačiais vamzdynais. Biodujos gaminamos fermentuojant gamybos ar žemės ūkio atliekas, nuotekų dumblą.

Daugiau CNG transporto priemonių – CNG automobilyje yra sumontuotas dviejų rūšių degalų variklis, varomas tiek dujomis, tiek benzinu. Kai automobilyje baigiasi dujos, automobilis automatiškai persijungia į benziną. CNG transporto priemonės gaminamos gamyklose kartu su įprastais automobiliais, užtikrinant jų saugą ir efektyvumą. Daugelis didelių automobilių bendrovių savo modelių asortimente taip pat turi ir CNG transporto priemonių.

Degalus įpilti paprasta, švaru ir saugu. ES valstybės narės nustatė minimalius reikalavimus CNG degalų pylimo infrastruktūrai. Siekiama iki 2025 m. padengti ES pagrindinį kelių tinklą su CNG degalinėmis mažiausiai kas 150 km. Lietuvoje CNG vartojimas auga ir „Elenger“ siekia būti šios plėtros dalimi.

Siųsti užklausą

CNG stotys Europoje

Transporto priemonės

Per pastarąjį dešimtmetį CNG transporto priemonių skaičius žymiai išaugo – jų naudojama apie 18 milijonų.

  • Keleiviniai automobiliai paprastai yra dvivalenčiai – naudoja dvi degalų rūšis.
  • Transporto priemonė užsiveda ir naudoja numatytąsias suslėgtas dujas (CNG), kurioms pasibaigus, sistema automatiškai ir nepastebimai persijungia į benziną.
  • Pripylus CNG, automobilis vėl pradeda veikti su suslėgtomis dujomis.

Dauguma gerai žinomų automobilių gamintojų siūlo keleivinius automobilius, komercines transporto priemones, autobusus ir sunkvežimius tiesiai iš gamyklos su suslėgtų dujų varikliais. Kiek žinome šiandien, „Škoda“, „Volkswagen“, „Seat“, „Fiat“, „Audi“, „Scania Estonia“ rengiasi suslėgtas dujas naudojančių transporto priemonių pardavimui.

Peržiūrėkite Europos CNG transporto priemones čia (dėl išsamesnės informacijos susisiekite tiesiogiai su pardavėju arba prekybos atstovu).


Gera žinoti

Ar CNG tiekiamos Lietuvoje?

Lietuvoje yra 9 CNG degalinės – Vilniuje (2), Kaune (2), Klaipėdoje, Šiauliuose, Telšiuose, Marijampolėje, Ukmergėje – ir nuo 2020 m. dar dvi Panevėžyje ir Kalvarijoje. ES remia ir skatina valstybes nares kurti alternatyvių degalų infrastruktūrą. „Elenger“ taip pat ketina tapti CNG dalimi Lietuvoje. BejeLietuvoje transportui naudojamoms CNG netaikomas akcizo mokestis

Ką daryti, jei dujos pasibaigs, o dujų degalinė yra toli?

Dujomis varomi automobiliai paprastai yra dvivalenčiai – naudoja dvi degalų rūšis. Jei dujos pasibaigs, galite ir toliau važiuoti su benzinu – iki kitos dujų degalinės.

Ar yra kokių nors CNG automobilių naudojimo apribojimų?

Nėra jokių CNG automobilių naudojimo apribojimų. požeminiuose garažuose, tuneliuose, keltuose ir t. t. suslėgtų dujų automobilius galima naudoti lygiai taip pat, kaip ir benzininius ar dyzelinius automobilius.

Kiek toli galite nuvažiuoti su vienu baku?

Automobilio suslėgto dujų bako talpa paprastai yra 15–25 kg. Šiandien vidutinės klasės dvivalentis keleivinis automobilis suvartoja vidutiniškai 3,8–5 kg gamtinių dujų 100 km, taigi, dujų užtektų nukeliauti maždaug 400 km; kaip alternatyvą visada turėsite ir benzino baką.

AR CNG automobilio priežiūra brangesnė?

Priežiūra panaši į benzinu varomo automobilio, nes papildomai dujų tiekimo sistemai praktiškai nereikalinga jokia priežiūra.

Ar CNG automobilis ekonomiškas?

Automobilis su CNG varikliu yra labai ekonomiškas. Važiuojant vidutinio dydžio keleiviniu automobiliu už kilometrą sutaupoma maždaug 50 % daugiau nei su benzininiu ir 25 % daugiau nei su dyzeliniu automobiliu. Taip pat Lietuvoje CNG netaikomas akcizo mokestis

 

Siųsti užklausą

Darbo laikas 9:00 - 17:00

+370 665 98 522