Menu

Švaresnis ir pigesnis važiuoti su SGD

SGD (suslėgtos gamtinės dujos) daugiausiai naudojamos kelių transportui.

SGD privalumai

Draugiškos aplinkai – SGD CO2 emisijos yra maždaug 25 % mažesnės už benzino. Po SGD degimo lieka tik anglies dioksidas ir vandens garai, o deginant benziną, be CO2 taip pat susidaro nuodingas anglies monoksidas, azoto oksidas, angliavandeniliai, suodžiai ir kitos smulkios dalelės. Kadangi gamtinės dujos gabenamos vamzdžiais, keliai ir geležinkeliai mažiau dėvisi bei išvengiama triukšmo ir transporto priemonių išmetamųjų dujų.

Ateities degalų pradininkės – SGD yra novatoriškas biometanas, kuris yra atsinaujinantis energijos šaltinis ir svarbūs ateities degalai. Biometanas yra išvalytos biodujos, kurių kokybė prilygsta gamtinėms dujoms ir todėl jas galima gabenti tais pačiais vamzdynais. Biodujos gaminamos fermentuojant gamybos ar žemės ūkio atliekas, nuotekų dumblą.

Daugiau SGD transporto priemonių – SGD automobilyje yra sumontuotas dviejų rūšių degalų variklis, varomas tiek dujomis, tiek benzinu. Kai automobilyje baigiasi dujos, automobilis automatiškai persijungia į benziną. SGD transporto priemonės gaminamos gamyklose kartu su įprastais automobiliais, užtikrinant jų saugą ir efektyvumą. Daugelis didelių automobilių bendrovių savo modelių asortimente taip pat turi ir SGD transporto priemonių.

Degalus įpilti paprasta, švaru ir saugu. ES valstybės narės nustatė minimalius reikalavimus SGD degalų pylimo infrastruktūrai. Siekiama iki 2025 m. padengti ES pagrindinį kelių tinklą su SGD degalinėmis mažiausiai kas 150 km. Lietuvoje SGD vartojimas auga ir „Elenger“ siekia būti šios plėtros dalimi.

Send enquiry

SGD stotys Europoje

Transporto priemonės

Per pastarąjį dešimtmetį SGD transporto priemonių skaičius žymiai išaugo – jų naudojama apie 18 milijonų.

  • Keleiviniai automobiliai paprastai yra dvivalenčiai – naudoja dvi degalų rūšis.
  • Transporto priemonė užsiveda ir naudoja numatytąsias suslėgtas dujas (SGD), kurioms pasibaigus, sistema automatiškai ir nepastebimai persijungia į benziną.
  • Pripylus SGD, automobilis vėl pradeda veikti su suslėgtomis dujomis.
  • Suslėgtų dujų naudojimas daug efektyvesnis ir ekonomiškesnis, nei benzino.

Dauguma gerai žinomų automobilių gamintojų siūlo keleivinius automobilius, komercines transporto priemones, autobusus ir sunkvežimius tiesiai iš gamyklos su suslėgtų dujų varikliais. Kiek žinome šiandien, „Škoda“, „Volkswagen“, „Seat“, „Fiat“, „Audi“, „Scania Estonia“ rengiasi suslėgtas dujas naudojančių transporto priemonių pardavimui.

Peržiūrėkite Europos SGD transporto priemones čia (dėl išsamesnės informacijos susisiekite tiesiogiai su pardavėju arba prekybos atstovu).


Gera žinoti

Ar SGD tiekiamos Lietuvoje?

Lietuvoje yra 9 SGD degalinės – Vilniuje (2), Kaune (2), Klaipėdoje, Šiauliuose, Telšiuose, Marijampolėje, Ukmergėje – ir nuo 2020 m. dar dvi Panevėžyje ir Kalvarijoje. ES remia ir skatina valstybes nares kurti alternatyvių degalų infrastruktūrą. „Elenger“ taip pat ketina tapti SGD dalimi Lietuvoje. BejeLietuvoje transportui naudojamoms SGD netaikomas akcizo mokestis

Ką daryti, jei dujos pasibaigs, o dujų degalinė yra toli?

Dujomis varomi automobiliai paprastai yra dvivalenčiai – naudoja dvi degalų rūšis. Jei dujos pasibaigs, galite ir toliau važiuoti su benzinu – iki kitos dujų degalinės.

Ar yra kokių nors SGD automobilių naudojimo apribojimų?

Nėra jokių SGD automobilių naudojimo apribojimų. požeminiuose garažuose, tuneliuose, keltuose ir t. t. suslėgtų dujų automobilius galima naudoti lygiai taip pat, kaip ir benzininius ar dyzelinius automobilius.

Kiek toli galite nuvažiuoti su vienu baku?

Automobilio suslėgto dujų bako talpa paprastai yra 15–25 kg. Šiandien vidutinės klasės dvivalentis keleivinis automobilis suvartoja vidutiniškai 3,8–5 kg gamtinių dujų 100 km, taigi, dujų užtektų nukeliauti maždaug 400 km; kaip alternatyvą visada turėsite ir benzino baką.

AR SGD automobilio priežiūra brangesnė?

Priežiūra panaši į benzinu varomo automobilio, nes papildomai dujų tiekimo sistemai praktiškai nereikalinga jokia priežiūra.

Ar SGD automobilis ekonomiškas?

Automobilis su SGD varikliu yra labai ekonomiškas. Važiuojant vidutinio dydžio keleiviniu automobiliu už kilometrą sutaupoma maždaug 50 % daugiau nei su benzininiu ir 25 % daugiau nei su dyzeliniu automobiliu. Taip pat Lietuvoje SGD netaikomas akcizo mokestis

 

Siųsti užklausą

Darbo laikas 9:00 - 17:00

+370 615 59 425