Menu

Kovo mėnesį „Elenger“ į Klaipėdą atgabeno du SGD krovinius

Didžiausios privačios Suomijos ir Baltijos regiono energetikos bendrovės „Elenger“ užsakymu šį savaitgalį į Klaipėdos uostą atplaukė antrasis iš dviejų kovo mėnesio SGD krovinių laivu „Arctic Aurora“; prieš savaitę dujas į Klaipėdos uostą atgabeno laivas „Arctic Princess”. Kitas dujų krovinys bus atgabentas į naujai pastatytą SGD terminalą Inkoo mieste Suomijoje balandžio mėn.

Arctic Aurora & Independence

Arctic Aurora & Independence 

„Esame viena iš nedaugelio energetikos bendrovių šiame regione, kuri dujas perka tiesiogiai iš gamintojų, todėl savo klientams galime pasiūlyti didesnį saugumą ir geresnes kainas, o per pastaruosius metus mums pavyko padidinti savo rinkos dalį Suomijoje, Baltijos šalyse, o neseniai – ir Lenkijoje“, – teigė „Elenger Lietuva“ generalinis direktorius Marius Kairys.

„Pasaulinė dujų kaina sumažėjo, manome, kad ji išliks tokia pati mažiausiai metus, tai suteikė klientams pasitikėjimo, ir daugelis tų, kurie per tą laiką naudojo kitos kilmės kurą, jau grįžo prie dujų arba planuoja tai padaryti artimiausiu metu“, – sakė M. Kairys.

Iki šių metų rudens „Elenger“ rezervavo terminalo pajėgumus dešimčiai SGD krovinių atgabenti – trys kroviniai jau atgabenti į Klaipėdos uostą Lietuvoje, o dar septyni pavasarį ir vasarą bus atgabenti į Inkoo uostą Suomijoje. Metų pradžioje, sausio 17 d., į Klaipėdą atvyko „Isabella“ iš JAV, kovo 10 d. – „Arctic Princess“ iš Norvegijos, o kovo 18 d. – „Arctic Aurora“, taip pat iš Norvegijos. Praėjusiais metais bendrovė savo klientams per Klaipėdos uostą nupirko penkis didelius dujų krovinius, gabenamus laivais.

„Elenger“ jau 2017 m. pradėjo naudoti nedidelį SGD terminalą Klaipėdoje, Lietuvoje. 2019 m. pasirašyta sutartis su „Klaipėdos nafta“, po kurios per plaukiojantį terminalą „Klaipėda Independence“ buvo perkamos SGD ir siunčiamos į gamtinių dujų tinklą. Be to, bendrovė jau daugelį metų tiekia SGD sunkvežimiais laivams bunkeriuoti ir pramonės klientams, kurie nėra prisijungę prie tinklo.

„Elenger“ siūlo klientams gamtines dujas vamzdynais, suslėgtas gamtines dujas (SGD) ir suskystintas gamtines dujas (SGD). Įmonė aktyviai plėtoja atsinaujinančiosios energijos portfelį – saulės energijos ir biometano gamybą ir pardavimą.

„Elenger“ padaliniai veikia Suomijoje, Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Iš viso grupė turi 50 000 klientų. „Elenger“ yra didžiausia privati energetikos bendrovė Suomijos-Baltijos regione. Gimtojoje Estijos rinkoje bendrovė naudoja prekės ženklą „Eesti Gaas“.

Darbo laikas 9:00 - 17:00

+370 665 98 522