Menu

Į Klaipėdą atkeliavo pirmasis šios žiemos „Elenger“ dujų krovinys

Estijos energetikos bendrovės „Elenger“ užsakymu, Norvegijos koncerno „Equinor“ dujų tanklaivis  „Isabella“ šiandien į Klaipėdos uostą iš JAV atgabeno pirmąjį šios žiemos suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinį. Kitas laivas su dujų kroviniu į Klaipėdą atplauks kovo mėnesį.

Isabella & Independence 

„„Elenger“ iš anksto ruošėsi šildymo sezonui ir užsitikrino reikiamą dujų rezervą savo klientams. Naujas krovinys ne tik padės patenkinti žiemos mėnesių poreikį – tai dar vienas įrodymas, kad dujų užtenka visiems.  Beje, jų kainą reikšmingai sumažino ir šiltesnė nei įprastai žiema Europoje. Turime susitarimą dėl kito SGD krovinio atgabenimo kovo mėnesį per Klaipėdą. Antrąjį ir trečiąjį šių metų ketvirtį, kai Suomijoje pradės tinkamai veikti Inku terminalas, planuojame dujas gabenti ir per jį“”, – sakė „Elenger Lietuva“ direktorius Marius Kairys.

Pernai „Elenger“ per Klaipėdos uostą savo klientams atgabeno penkis didelius SGD  krovinius. Jau artimiausiomis dienomis SGD bus kraunamos į plaukiojantį „Independence“ terminalą, po to dujos dujotiekiu pateks pas klientus. Su Graikijos vėliava plaukiojanti „Isabella“ yra 295 metrų ilgio ir 46 metrų pločio, tanklaivis talpina daugiau kaip 174 tūkst. kubinių metrų suskystintų dujų.

„Elenger“ Klaipėdos uoste esančio mažojo SGD terminalo paslaugomis naudojosi nuo  2017 metų, o 2019 pasirašyta sutartis su „Klaipėdos nafta“ dėl termino „Independence“ naudojimo. Be to, bendrovė dalį SGD, skirto laivams bei verslo klientams, neturintiems prieigos prie dujų tiekimo infrastruktūros pristato autocisternomis.

„Elenger“ gamtines dujas siūlo įprastu pavidalu vamzdynais, suspaustų gamtinių dujų (CNG) bei SGD pavidalu. Bendrovė taip pat intensyviai plėtoja atsinaujinančios energijos portfelį, kurį šiandien sudaro saulės elektrinės ir biodujų gamyba. 

„Elenger“ veikia Suomijoje, Baltijos šalyse bei Lenkijoje. Grupės įmonės turi apie 50 tūkst. klientų. „Elenger“ yra didžiausia privati energetikos bendrovė Suomijoje ir Baltijos šalyse. Pernai bendros energijos pardavimo apimtys sudarė 12 TWh. Estijoje „Elenger“ veikia „Eesti Gaas“ vardu.

Darbo laikas 9:00 - 17:00

+370 665 98 522