Menu

Į Klaipėdą atkeliavo Elenger dujos skirtos rugsėjui.

Praėjusią naktį Norvegijos dujų tanklaivis „Arctic Princess“ į Klaipėdos uostą atgabeno dar vieną Elenger įsigytą suskystintų gamtinių dujų (LNG) krovinį. Tai jau trečias didelis SGD krovinys iš eilės, kuris užtikrins dujų tiekimą Elenger klientams iki rugsėjo pabaigos.

SGD tanklaivis Arctic Princess

SGD tanklaivis Arctic Princess 

„Šiandien mūsų klientai gali būti ramūs – aktyviai dirbome kuriant naujas LNG tiekimo grandines ir tiekimo saugumą. Šiandien dirbame su rudens-žiemos kiekiais ir kaip ir visa dujų rinka bei mūsų klientai, laukiame Paldiski LNG terminalo užbaigimoi Estijoje“ – sakė „Elenger group“ generalinis direktorius Margus Kaasik.

„Dujų rinka šiuo metu sparčiai krypsta į LNG – šalys planuoja terminalų statybą, o LNG tiekėjai ieško naujų ilgalaikių pirkėjų. Klabant plačiau, visiškas perėjimas prie LNG yra visiškai įmanomas ir gamtinės dujos išliks geriausia atsinaujinančios energijos partnerė, kaip tai oficialiai laiko Europos Sąjunga“, – pažymėjo Kaasik.

Panašiai kaip ir gegužės ir birželio pradžioje, Elenger LNG pirko bendradarbiaudamas su Lenkijos valstybine dujų ir energetikos bendrove PGNiG. Artimiausiomis dienomis LNG bus perkrautos į „Independence“ terminalą, o dujos vamzdynais Lietuvoje ir Latvijoje toliau tekės į Estiją. 2006 metais pastatyta ir su Norvegijos vėliava plaukiojanti „Arctic Princess“ yra 288 metrų ilgio ir 49 metrų pločio.

„Elenger“ mažuoju Klaipėdos SGD terminalu Lietuvoje pradėjo naudotis jau 2017 metais, 2019 metais buvo pasirašyta sutartis su „Klaipėdos nafta“, po kurios buvo pradėtas SGD pirkimas ir jų perdavimas į gamtinių dujų tinklą per Klaipėdos „Independence“ plaukiojantį terminalą. Be to, bendrovė jau daug metų tiekia SGD sunkvežimiais iš įvairių šalių, skirtų laivams bunkeriuoti.

Darbo laikas 9:00 - 17:00

+370 665 98 522