Menu

Į Klaipėdą atkeliavo didelė SGD siunta iš JAV

Elenger įsigijo didžiausią iki šiol JAV kilmės SGD kiekį, kad patenkintų savo klientų dujų poreikius ateinantiems mėnesiams. Šiandien milžiniškas tanklaivis „Aristidis I“ atplaukė į Klaipėdos uostą, kur artimiausiomis dienomis krovinys bus perpompuojamas į „Independence“ plaukiojantį SGD terminalą, o po to dujos Lietuvos ir Latvijos vamzdynais pateks į Inčukalno saugyklą ir tiesiogiai klientų vartojimui.

Aristidis I 

„Pertvarkome dujų tiekimo grandines ir ieškome ilgalaikių SGD tiekėjų. Šį pavasarį rusiškų dujotiekių dujų nepirkome ir klientus aptarnavome iš Latvijoje esančios požeminės dujų saugyklos rezervų. „Aristidyje I“ pristatytos SGD užtikrins dujų vartotojų saugumą artimiausią mėnesį ar du. Taip pat vyksta derybos dėl vasaros antrosios pusės ir tolesnių tiekimų“, – sakė „Elenger“ grupės vadovas Margus Kaasik.

„Elenger“ siekia užtikrinti savo klientų dujų poreikį ateityje SGD pagrindu. Tačiau norint patenkinti išaugusį dujų suvartojimą šildymo sezono metu, labai svarbu, kad Paldiski SGD terminalo statyba būtų įgyvendinta Estijoje, nes dabartinio Klaipėdos SGD terminalo pajėgumai nepadengs šalies viso Suomijos ir Baltijos regiono dujų poreikio“, – pabrėžė Kaasik.

Elenger SGD įsigijo iš JAV bendradarbiaudamas su Lenkijos valstybine dujų ir energetikos bendrove PGNiG. Pernai baigtas statyti 300 metrų ilgio ir 46 metrų pločio „Aristidis I“ iš Teksaso į Klaipėdą iš viso atgabeno 65 000 tonų arba 150 000 m3 suskystintųjų dujų, kurių trečdalį nupirko Elenger.

„Džiaugiamės, kad bendradarbiavimo su „Eesti Gaas“ dėka „PGNiG Group“ gali tapti Baltijos šalių energetinį saugumą stiprinančio sprendimo dalimi. Norime panaudoti savo patirtį pasaulinėje SGD rinkoje, kad galėtume efektyviai dirbti toliau diversifikuoti dujų tiekimą šiam regionui“, – sakė PGNiG prezidentė Iwona Waksmundzka-Olejniczak.

Elenger mažuoju Klaipėdos SGD terminalu Lietuvoje pradėjo naudotis jau 2017 metais, 2019 metais buvo pasirašyta sutartis su „Klaipėdos nafta“, po kurios buvo pradėtas SGD pirkimas ir jų perdavimas į gamtinių dujų tinklą per Klaipėdos „Independence“ plaukiojantį terminalą. Be to, bendrovė jau daug metų tiekia SGD sunkvežimiais iš įvairių šalių, skirtų laivams bunkeriuoti.

Darbo laikas 9:00 - 17:00

+370 665 98 522