Menu

Estijos „Elenger“ iki rudens atsigabens 10 suskystintų gamtinių dujų krovinių

Didžiausia privati energetikos bendrovė Baltijos šalyse „Elenger“ iki šių metų rudens atsigabens 10 suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinių, kurių energinis ekvivalentas sudarys 10 teravatvalandžių (TWh). Tokiam kiekiui dujų „Elenger“ jau pasirašė sutartis su SGD terminalais. Trys dujovežiai dujas atgabens į Klaipėdą, septyni – į naujai pradėjusį veikti Suomijos terminalą Inkoo.

Aristidis I 

10 TWh dujų yra maždaug pusė per metus Lietuvoje suvartojamo kiekio (įskaičiuojant „Achemą“).

„Mūsų dujos atkeliaus iš Vakarų šaliųSGD tanklaiviais. . Bendradarbiavimas su regiono terminalais bei dujų saugykla Latvijoje suteikia mums pasitikėjimo ir užtikrina dujų tiekimo stabilumą. 10 krovinių, išdėstytų pagal metinius regiono šalių poreikius, leidžia jaustis saugiai ir tikėtis, kad dujų kaina išliks stabili. Pernai dujų suvartojimas Baltijos šalyse mažėjo maždaug trečdaliu, tačiau pastaruoju metu matome aiškius gerėjančių rinkos lūkesčių ženklus. Tiekimo problemų nebuvo, dujų kaina grįžo į prieš Rusijos invaziją į Ukrainą fiksuotą lygį, tad šiandien gamtinės dujos vėl pigesnės nei suskystintos naftos dujos ar kiti alternatyvūs kurai. Jau fiksuojame grįžtančius prie dujų vartojimo klientus“, – pažymėjo „Elenger Lietuva“ direktorius Marius Kairys.

Pernai „Elenger“ atsigabeno 5 didelius SGD krovinius į Klaipėdos uostą. Gegužę į Klaipėdą atplaukė JAV dujovežis „Aristidis I“, kitas amerikietiškas laivas – „Diamond Gas Crystal“ – dujas atgabeno birželį, kaip ir Norvegijos „Arctic Princess“. Lapkritį atplaukė „Isabella“ iš JAV ir „Arctic Aurora“ iš Norvegijos.

Šių metų sausį Norvegijos koncerno „Equinor“ dujovežis „Isabella“ atvežė pirmąjį šių metų SGD krovinį į Klaipėdą.  Kovą į Klaipėdą atplauks dar du „Elenger“ užsakyti laivai. Pavasarį ir vasarą septyni dujovežiai SGD atgabens į Suomijos Inkoo terminalą.

 

 

Darbo laikas 9:00 - 17:00

+370 665 98 522