Menu

Elenger užtikrino dujų tiekimą ateinančiam šildymo sezonui

„Elenger“ pasirašė sutartį su Norvegijos energijos grupe „Equinor“ dėl 2TWh SGD įsigijimo, tuo reikšmingai sustiprindama regiono saugumą dėl dujų tiekimo ateinančiam šildymo sezonui. Dujos pasieks Klaipėdos SGD terminalą spalio ir lapkričio mėnesiais.

Hamerfesto SGD gamykla, „Equinor“  

„Ši sutartis reiškia daugiau ramybės rinkoje ir saugumą mūsų klientams bei yra vienas didžiausių iki šiol sudarytų „Elenger“ sandorių. Mes ir toliau pirksime SGD kitiems metams, sako „Elenger“ grupės generalinis direktorius Margus Kaasik.

„Gamtinės dujos buvo, yra ir bus viena iš patogiausių ir švariausių kuro rūšių. Dujų kaina ateinančią žiemą greičiausiai bus didelė, tačiau, jei žvelgsime šiek tiek į ateitį, perėjimas prie SGD ir naujų tiekimo kanalų diegimas leis rinkai gyventi ramiau bei turėti mažesnes ir stabilesnes kainas,“ sako Kaasik.

Pastaruoju metu „Elenger“ įsigijo tris dideles SDG partijas iš Lenkijos valstybinės įmonės „PGNiG“. Gegužės mėnesio pradžioje ir pirmosiomis birželio dienomis į Klaipėdą atvyko dujų tanklaiviai su SGD iš Jungtinių Amerikos Valstijų, o birželio pabaigoje – iš Norvegijos, tuo užtikrinant klientų aprūpinimą dujomis iki rudens. Naujoji sutartis su „Equinor“ turėtų patenkinti dujų suvartojimo poreikius visą šildymo sezoną.

„Elenger“ veiklą vykdo Suomijoje Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje. Bendrovė tiekia klientams gamtines dujas vamzdynais, kaip suslėgtas gamtines dujas (angl. CNG) ir suskystintas gamtines dujas (angl. LNG), taip pat valdo didžiausią dujų tiekimo tinklą tėvynėje Estijoje. Bendrovė aktyviai vysto atsinaujinančių energijos šaltinių portfelį per saulės energijos ir biometano gamybą.  Grupė turi 50 000 klientų ir 240 darbuotojų.

„Equinor“ yra tarptautinė energetikos įmonė, siekianti kurti ilgalaikę vertę per mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančias ateities technologijas. Įmonės tikslas yra gamtinius išteklius transformuoti į energiją žmonėms ir visuomenės progresą. „Equinor“ projektų sąraše – dujų ir naftos, atsinaujinančių energijos šaltinių bei mažai anglies dioksido į aplinką išskiriantys sprendimai. Be to, įmonė siekia iki 2050 metų tapti neutralia išskiriamo anglies dioksido atžvilgiu. Pagrindinis įmonės „Equinor“ biuras yra Norvegijos mieste Stavangeryje, o 67 % jos akcijų valdo Norvegijos valstybė. Be to, įmonė yra Norvegijos kontinentinio šelfo lyderė ei veiklą vykdo dar 30 pasaulio šalių.

 

Darbo laikas 9:00 - 17:00

+370 665 98 522