Menu

„Elenger“ pristato naują SGD bunkerinį laivą

Naujausias „Elenger Marine“ suskystintų gamtinių dujų (SGD) bunkerinis laivas, atplaukęs į Estiją iš Nyderlandų laivų statyklos, tapo pirmuoju tokio tipo laivu, kuris teikia bunkeriavimo paslaugas Baltijos jūroje, Suomijos įlankos regione. Laivą, pavadintą „Optimus“, pakrikštijo Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas.

„Elenger“ SGD bunkerinis laivas „Optimus“  

Talino senamiesčio uoste vykusioje ceremonijoje Kaja Kallas pabrėžė gamtinių dujų, kaip aplinkai draugiško kuro, kuris naudojamas laivyboje, svarbą. „Ekologiškas perėjimas yra vienas didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria Estijos įmonės, tačiau tuo pačiu tai yra viena iš geriausių galimybių užsitikrinti konkurencingumą tarptautiniu mastu. Tikiuosi, kad laivybos pramonė greitai galės pereiti prie anglies dioksido neišskiriančio kuro, ir SGD yra svarbus perėjimo sprendimas šiame kelyje.“

„Tai – pirmasis toks bunkerinis laivas mūsų regione, kuris pradės tiekti SGD kurą laivams“, – kalbėjo „Elenger“ stebėtojų tarybos pirmininkas Ain Hanschmidt, pridurdamas, kad naujasis laivas per savo eksploatacijos laikotarpį padės užkirsti kelią beveik 2 mln. tonų anglies dvideginio išskyrimui ir leis laivybos įmonių klientams mėgautis tylesnėmis ir patogesnėmis kelionėmis.

Vos per keletą metų „Elenger Marine“ tapo didžiausiu SGD tiekėju Baltijos jūros regione, kuris tiekia SGD „Tallink“ maršrutiniam keltui „Megastar“ (kitais metais prie jo prisijungs ir „Tallink“ naujasis maršrutinis keltas „MyStar“) ir daugeliui krovininių laivų Talino, Helsinkio ir Hanko uostuose.

SGD bunkerinio laivo aptarnavimo zona bus Baltijos jūros dalis aplink Suomijos įlanką. Laivas gali bunkeriuoti tankerius, krovininius laivus, kruizinius laivus uostuose ir atviroje jūroje.  Jo rezervuarai ir siurbliai leidžia klientams pristatyti iki 6 000 m3 gamtinių dujų, iki 1 000 m3 per valandą. Beveik 100 metrų ilgio SGD bunkerinį laivą pastatė Nyderlandų bendrovė „Damen“.

„Mes be galo džiaugiamės darydami tvarią laivybą labiau prieinama Suomijos įlankos laivų savininkams ir veiklos vykdytojams. Tvirtai tikime, kad laivas „Optimus“ daugybę metų leis „Elenger“ teikti našias paslaugas“, – pridūrė „Damen“ Rytų Europos pardavimų vadovas Peter Anssems.

Investicinei bendrovei „Infortar“ priklausantį laivą, galintį gabenti 6 000 m3 suskystintų gamtinių dujų, komerciniais tikslais eksploatuos „Elenger Marine“. Laivo statybą iš dalies finansavo „OP Bank“, o paramą skyrė ES CEF (Europos infrastruktūros tinklai).

„Elenger“ SGD bunkerinio laivo „Optimus“ pagrindiniai duomenys

SGD rezervuaro talpa: 6 000 m3
Keliamoji geba: 3 300 tonų
Ilgis: 99,8 m
Plotis: 18,6 m
Greitis: 12,5 mazgų.

Darbo laikas 9:00 - 17:00

+370 665 98 522