Menu

„Elenger“ plečiasi į Lenkiją

„Elenger“, sparčiausiai Baltijos ir Suomijos regione auganti privataus kapitalo dujų tiekėja pradeda veiklą Lenkijoje. Tikimasi, kad per ateinančius metus grupės pardavimai padvigubės.

„Elenger“ rinkos 2023  

„Iš Suomijos ir Baltijos šalių dujų rinkos persikeliame į Vidurio Europą ir pradedame veiklą Lenkijoje, kuri gali tapti tam tikru regiono dujų centru. Tiekdami dujas Lenkijai, naudojamės terminalais Klaipėdoje (Lietuva) ir Inkoo (Suomija), dujas parduodame tiek galutiniams vartotojams, tiek didmenininkams, aktyviai prekiaujame vietinėje dujų biržoje“, – kalbėjo „Elenger Lietuva“ generalinis direktorius Marius Kairys.

„Ypatingą susidomėjimą kelia regioninės įmonės ir dideli bendri pirkimai, kuriuos iki šiol sėkmingai vykdėme Suomijos ir Baltijos šalių regione, o dabar savo klientams galime pasiūlyti ir Lenkijos rinką“, – sakė M. Kairys.

„Dujų pasiūlos neužtikrintumas mažėja, o dujos grįžta į rinką, todėl netolimoje ateityje dujų naudojimas mūsų regione dar labiau padidės. „Elenger“ grupės tikslas – per ateinančius trejus ar ketverius metus padvigubinti energijos pardavimo apimtis ir pasiekti 20 TWh per metus“, – sakė M. Kairys.

Šiais metais „Elenger“ yra sudariusi sutartis su Klaipėdos terminalu Lietuvoje ir Inkoo terminalu Suomijoje dėl dešimties suskystintų gamtinių dujų krovinių atgabenimo iki rudens. Praėjusiais metais bendrovė per Klaipėdos terminalą įsigijo penkis Norvegijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kilmės dujų krovinius.

„Elenger“ siūlo klientams gamtines dujas vamzdynais, suslėgtas gamtines dujas (SGD) ir suskystintas gamtines dujas (SGD). Įmonė aktyviai plėtoja atsinaujinančiosios energijos portfelį – saulės energijos ir biometano gamybą ir pardavimą.

„Elenger“ padaliniai veikia Suomijoje, Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Iš viso grupė turi 50 000 klientų. „Elenger“ yra didžiausia privati energetikos bendrovė Suomijos-Baltijos regione. Gimtojoje Estijos rinkoje bendrovė naudoja prekės ženklą „Eesti Gaas“.

Darbo laikas 9:00 - 17:00

+370 665 98 522