Menu

„Elenger“ atgabeno amerikietiškų suskystintų dujų krovinį į naują Suomijos terminalą

Didžiausios privačios energetikos bendrovės Baltijos šalyse „Elenger“ užsakymu, į naują Suomijos terminalą Inku atplaukė suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys. Dujas iš JAV atplukdė dujovežis „Vivit Americas LNG“. Tai pirmasis iš 7 šiemet numatytų atsigabenti į Inku SGD krovinių. Dar tris „Elenger“ jau atsigabeno į Klaipėdą.

Vivit Americas LNG

Vivit Americas LNG 

 „Mes esame viena iš nedaugelio regiono energetikos bendrovių, perkančių dujas tiesiai iš  bendrovių Vakaruose. Tai užtikrina tiekimo saugumą ir geresnes kainas, todėl per pastaruosius metus „Elenger“ pavyko gerokai padidinti savo rinkos dalį Baltijos šalyse ir Suomijoje. Iki šiol dujas gabenome per Klaipėdos uosto terminalą, dabar prisidėjo ir Inku. Išplėtėme ir tiekėjų sąrašą – iki šiol dujas pirkome iš Norvegijos „Equinor“, nuo šiol turime dar vieną partnerį – Nyderlanduose įkurtą, tačiau Šveicarijoje reziduojančią bendrovę „Vitol“, – kalbėjo „Elenger Lietuva“ vadovas Marius Kairys.

Pernai „Elenger“ įsigijo 5 dujovežius SGD, skirtus regiono dujų poreikiui patenkinti. Visi jie buvo perkrauti Klaipėdoje.

„Vitol“ džiaugiasi įvykdęs pirmąjį „Elenger“ užsakymą ir atgabenęs dujas į Suomijos Inku terminalą. Naujasis terminalas sustiprins energetinį Baltijos šalių ir Suomijos saugumą ir užtikrins SGD iš viso pasaulio tiekimą Europos vartotojams bei pramonei“, – pažymėjo „Vitol“ SGD bei Europos dujų bei elektros padalinio vadovas Pablo Galante Escobaras.

Dujų krovinys atgabentas iš JAV, „Vitol“ valdomos „Venture Global Calcasieu Pass“ gamyklos, modernus dujovežis „Vivit Americas LNG“ taip pat priklauso „Vitol“. Su Maltos vėliava plaukiojantis laivas yra 299 metrų ilgio ir 46 metrų pločio, jame telpa daugiau nei 174 tūkst. kubinių metrų suskystintų dujų.

„Vitol“ visame pasaulyje turi pasirašiusi ilgalaikius kontraktus dujų pirkimui iš gavybos įmonių JAV, Artimuosiuose Rytuose, Afrikoje ir Azijoje. Pernai „Vitol“ pardavė daugiau nei 17,5 mln. tonų  naftos ekvivalento (TOE) dujų, 67 proc. jų parduota Europoje.

„Elenger“ gamtines dujas siūlo įprastu pavidalu vamzdynais, suspaustų gamtinių dujų (CNG) bei SGD pavidalu. Bendrovė taip pat intensyviai plėtoja atsinaujinančios energijos portfelį, kurį šiandien sudaro saulės elektrinės ir biodujų gamyba.

 „Elenger“ veikia Suomijoje, Baltijos šalyse bei Lenkijoje. Grupės įmonės turi apie 50 tūkst. klientų. „Elenger“ yra didžiausia privati energetikos bendrovė Suomijoje ir Baltijos šalyse. Estijoje „Elenger“ veikia „Eesti Gaas“ vardu.

 

Darbo laikas 9:00 - 17:00

+370 665 98 522