Menu

„Eesti Gaas“ gavo leidimą pirkti Latvijos dujų tinklą

Didžiausią privačią energetikos bendrovę Baltijos šalyse „Elenger“ valdanti Estijos „Eesti Gaas“ gavo Latvijos Vyriausybės ir Konkurencijos tarnybos leidimą įsigyti „Latvijas Gaze“ antrinę įmonės „Gaso“, valdančią Latvijos gamtinių dujų skirstymo tinklą. Pirkimo sandorio kaina viršija 120 mln. eurų, tai yra viena didžiausių užsienio investicijų į Latvijos ekonomiką.

Margus Kaasik 

„Vertiname Latvijos Vyriausybės pasitikėjimą – puikiai suprantame skirstomojo tinklo, kaip strateginės infrastruktūros, svarbą. Norime pasidalinti savo, kaip dujų tinklų operatoriaus, patirtimi, plėtoti įmonę bei pasiūlyti geriausią paslaugą Latvijos dujų vartotojams, – teigė Margusas Kaasik, „Eesti Gaas“ valdybos pirmininkas. – Tai logiška plėtra. Estijos ir Latvijos dujų tinklas nutiestas kaip visuma, tai iš esmės  yra viena sistema. Mūsų įmonei skirstymo tinklo įsigijimas Latvijoje yra svarbus žingsnis plečiant „Eesti Gaas“ ir tampant didžiausia privataus kapitalo energetikos bendrove regione“.

„Eesti Gaas“ susitarimą dėl „Latvijas Gaze“ antrinės įmonės „Gaso“ įsigijimo pasirašė šių metų balandžio viduryje, Latvijos Vyriausybė sandoriui pritarė birželio pradžioje, Konkurencijos tarnyba – praėjusią savaitę. Latvijos gamtinių dujų skirstymo tinklas driekiasi apie 5 420 km, bendrovė turi daugiau nei 375 tūkst. klientų.

Penkiose rinkose – Suomijoje, Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje – veikianti „Eesti Gaas“ išaugo ir tapo didžiausia privačia energetikos bendrove Suomijoje ir Baltijos regione. „Elenger“ vardu veikianti bendrovė savo klientams regione dujas tiekia vamzdynais, suspaustų gamtinių dujų (CNG) bei suskystintų gamtinių dujų (SGD) pavidalu. Bendrovė Estijoje ir Latvijoje valdo didžiausią vamzdynų tinklą, aktyviai prekiauja tarptautinėse energetikos rinkose ir intensyviai plėtoja atsinaujinančios energijos portfelį, kurį šiandien sudaro saulės elektrinės ir biodujų gamyba

„Elenger“ veikia Suomijoje, Baltijos šalyse bei Lenkijoje. Grupės įmonės turi apie 50 tūkst. klientų. „Elenger“ yra didžiausia privati energetikos bendrovė Suomijoje ir Baltijos šalyse. Pernai bendros energijos pardavimo apimtys sudarė 12 TWh. Estijoje „Elenger“ veikia „Eesti Gaas“ vardu.

Darbo laikas 9:00 - 17:00

+370 665 98 522