Menu

Dėl situacijos Ukrainoje

Vasario 24 dieną Rusijos invazija į Ukrainą peraugo į plataus masto karą. Europos Sąjunga, JAV ir kelios kitos šalys Rusijai įvedė plačias sankcijas.

Šiai dienai sankcijos tiesiogiai dujų sektoriaus neliečia, o dujų tiekimas mūsų regione veikia normaliai. Visos Baltijos šalys paskelbė, kad išlaikys savo dujų infrastruktūrą atvirą.

Elenger grupės tikslas – padaryti viską, kas mūsų galioje, kad užtikrinti patikimą dujų tiekimą mūsų klientams ir vykdyti sutartinius įsipareigojimus. Turime dujų atsargas Latvijos saugykloje ir sutartį su Klaipėdos SGD terminalu. Aktyviai ieškome dujų rinkose, siekdami užtikrinti tiekimo saugumą mūsų klientams. Bendradarbiaujame su valstybinėmis institucijomis. Geopolitinei situacijai ir toliau išliekant įtemptai, o energijos kainoms drąstiškai kylant, kiekvienam patartiame peržiūrėti savo energijos suvartojimą.

Žvelgiant plačiau, į Europą šiandien atkeliauja daugiau SGD nei bet kada anksčiau ir taip bus ir toliau. Suomiją ir Estiją jau jungia dujotiekis „Balticonnector“, o netrukus pradės veikti ir Lietuvos jungtis su Lenkija – GIPL dujotiekis, sujungsiantis mūsų regioną su Vidurio Europa. Europos Komisija gamtines dujas vertina kaip svarbų pereinamąjį kurą, atsinaujinančios energijos partnerį ir situaciją vertina kaip galimybę atverti rinką įvairiems dujų tiekėjams ir technologijų plėtrai.

Darbo laikas 9:00 - 17:00

+370 665 98 522