Menu

Suskystintų dujų ir elektros rinka Lietuvoje


Energijos rinkoje vyksta pokyčiai

Lietuvos energijos rinka plečiasi, kiekvienais metais rinkoje atsiranda naujų paslaugų teikėjų, pasirodo vis naujų, labiau draugiškų aplinkai energijos alternatyvų, vyksta kainų pokyčiai, pasirodo naujų energijos genearcijos šaltinių.

Kiekvienais metais plėtojamos naujos gamtinių dujų tiekimo sistemos ir tobulinamos jau esamos. Populiarėja alternatyvūs elektros generavimo šaltiniai, o vartotojai sąmoningiau vertina aplinką.

Šiame straipsnyje apibendrinome kelis svarbius faktus apie Lietuvos gamtinių dujų ir elektros rinkos istoriją bei apie tai, kaip rinka atrodo šiandien.Gamtinių dujų rinkos liberalizavimas

2007 metų kovo 20 dieną siekdamas įgyvendinti Europos Sąjungos Gamtinių dujų direktyvą Lietuvos Seimas priėmė Gamtinių dujų įstatymą. Įstatyme numatyta, kad nuo 2007 metų liepos 1 dienos kiekvienas naudotojas turi teisę pasirinkti dujų tiekėją, kuris jam tieks dujas.

De facto Lietuvos rinka tapo visiškai atvira nuo 2019 metų, kai Seimas panaikino įpareigojimą reguliuojamosioms bendrovėms pirkti dujas iš buvusio monopolio „Lietuvos energija“.

Tai užtikrina visiškai laisvą konkurenciją ir leidžia pasirinkti tinkamiausią paslaugų teikėją. Tiek valstybei, tiek būstams, o ir bendrovėms Lietuvoje atsivėrusi gamtinių dujų rinka suteikė naudos.

Gamtinių dujų tiekimo sutartis gali būti sudaryta pasirenkant gamtinių dujų tiekimą fiksuotąja kaina arba kaina, priklausančia nuo gamtinių dujų biržos kainos, sudarytos iš fiksuotosios pardavėjo maržos ir biržos kainos.

Naujos dujų tarpusavio jungtys jau susiejo Suomiją su Estija ir greitai sujungs Lietuvą su Lenkija. Dėl to atsirado nauja regioninė dujų rinka ir dujas tiekti pradėjo naujos bendrovės. „Elenger“ Lietuvos gamtinių dujų rinkoje veiklą pradėjo 2020 metais ⎯ pateikė pranašių pasiūlymų verslo bendrovėms. Daugiau informacijos apie „Elenger“ gamtinių dujų sprendimus galite rasti čia.

Elektros rinkos plėtra

Dar 2010 metais vietinė elektros rinka buvo atverta daug elektros suvartojančioms bendrovėms pagal LR Elektros energetikos įstatymą. 2011 metais ji buvo atverta vidutinį kiekį suvartojančioms bendrovėms, o 2013 metų sausį elektros rinka Lietuvoje buvo atverta visoms bendrovėms.

Elektros rinka namų vartotojams atverta nuo 2021 metų sausio. Visi šie pakeitimai ir naujovės leido laisviau rinktis elektros tiekėjus Lietuvoje ir sustiprino Europos Sąjungos bendrąją elektros rinką.

„Elenger“ tiekia elektrą ir įmonėms, ir namų ūkiams. Kiekvieno naudotojo pageidavimu, jam pateikiamas specializuotas tiekimo pasiūlymas, randamas geriausias sprendimas pagal kliento pageidavimus ir poreikius.

Auganti atsinaujinančios energetikos rinka

Galvodama apie žalesnę ateitį, „Elenger“ taip pat siūlo galimybę įsigyti elektros, sugeneruotos tik iš atsinaujinančių elektros šaltinių. Pirkdami elektrą iš „Elenger“, galite pasirinkti vieną iš dviejų variantų – fiksuotą kainą arba nuo elektros biržos kainos priklausančią kainą. Pasirinkus biržos kainą, sąskaitos sumą sudaro fiksuota tiekėjo marža ir „Nord Pool Spot LT“ elektros biržos kaina. Fiksuota elektros energijos kaina visos sutarties metu lieka nepakitusi. Daugiau informacijos apie „Elenger“ elektros tiekimo pasiūlymus ir sprendimus galite rasti čia.

Mūsų misija – plėtoti savo paslaugas ir paslaugų kokybę, šitaip plečiant Lietuvos ir visos Europos Sąjungos gamtinių dujų ir elektros rinką. Toliau ieškome naujų sprendimų kiekvienam moderniam poreikiui, naujų alternatyvių energijos generavimo būdų, būdų, kaip padėti bendrovėms augti ir pradėti vartoti energiją efektyviau. Jei jums taip pat svarbu aukšta kokybė už patrauklią kainą – pasirinkite Jus dominačią paslaugą ir gaukite tinkamą pasiūlymą.

Darbo laikas 9:00 - 17:00

+370 665 98 522