Menu

Kokios naudos gamtinės dujos gali suteikti jūsų verslui

Bet kokio sėkmingo verslo pagrindas – naudoti išteklius išmintingai ir efektyviai, kad padidintumėte verslo plėtrą ir suteiktumėte šviesesnės ateities viziją. Savaime aišku, kad norint pasiekti šių tikslų, reikia sugebėti prisitaikyti prie pramonės pokyčių ir pritaikyti tinkamus sprendimus kiekvienam konkrečiam verslui, kuris efektyviai vykdys savo funkcijas.

Patogus, aukštos kokybės, efektyvus, tvarus ir pelningas – tai savybės, kurių ieško verslininkai. Ar paslauga gali apimti ir suderinti visa tai? Tiksliau tariant, tai galėtų gamtinės dujos Jūsų bendrivėje. Tikime, kad tokius sprendimus visada verta įvertinti kiekvienam verslininkui.

Gamtinės dujos gali atlikti kelias kritines funkcijas vienu metu, o taip nebūna, kai galime jas palyginti su daugeliu kitų energijos šaltinių. Bendrovėje gamtinių dujų naudojimą galime padalyti į tris pagrindines kategorijas. Gamtinės dujos šilumai ir šildymui, dujos pramoniniams procesams, o taip pat dujos transportui – tai pagrindiniai aspektai, į kuriuos atsižvelgsite ir tikimės, kad jie padės padaryti vertingas išvadas.

Dujos šildymui

Pakankamai aišku, kad dėl mūsų geografinės vietos, šildymo ir šilumos poreikis seka iš karto po tiesioginių žaliavų, darbo ir elektros poreikio. Tai vienas iš pagrindinių vaidmenų, kurį kažkiek laiko atliko gamtinės dujos. Su dujiniu šildymu nereikia atskiros laikymo vietos ir nuolat papildyti kuro, nes dujos tiekiamos nuolat. Gamtinės dujos paprastai gabenamos vamzdžiais, bet jas galima atvėsinti ir suskystinti, o tada gabenti sunkvežimiu kaip SkGD (LNG) kurios bus naudojamos zonose ir valdose, kur prisijungti prie dujų vamzdyno nėra galimybės.

Gamtinės dujos yra viena iš labiausiai įperkamų energijos šaltinių kalbant apie pradinę investiciją ir eksploatavimo išlaidas. Be viso to, modernūs dujiniai katilai yra visiškai automatizuoti ir pagaminti veikti saugiai ir efektyviai. Gamtinių dujų didelė šiluminė vertė ir jos yra draugiškos aplinkai. Kitaip nei su kitais degalais, dujos neturi jokių kenksmingų arba kvapą skleidžiančių degimo likučių ir išskiria tik anglies dioksidą su vandens garais. Dėl švaraus degimo, gamtinės dujos galėtų būti tinkamas sprendimas pastatams šildyti, kai jie yra apgyvendintose zonose ir tai puikus būdas išvengti taršos dūmais arba kvapais. Šis šildymo būdas taip pat galėtų būti teigiamas veiksnys gamintojams arba ūkininkas, kai nepageidaujama, jog produktai būtų veikiami toksiškų emisijų.

Dujos pramonei

Gamtinės dujos labai plačiai naudojamos daugelyje skirtingų pramoninių procesų ir visa tai priklauso nuo individualaus pritaikymo. To pavyzdžiai – stiklo ir statybinių medžiagų pramonės, kuriose gamtinės dujos yra pripažintos kaip pajėgi ir vertingas pagalbinė priemonė.Gamtinių dujų šiluminė vertė yra apie 10,5 kWh/m3 ir jų maksimali degimo temperatūra yra aukštesnė nei 2100 °C.

Kaip ir šildymo atveju, pramonei naudos taip pat gali suteikti degimo procesų automatizavimas ir pageidaujamos pasiekiamos degimo temperatūros reguliavimas. Šiuos procesu kontroliuoti ir stebėti galima greitai ir saugiai. Dujų kuro savybės, suteikia galimybę labai dinamiškai atlikti reguliavimus.

Atsižvelgiant į visus pirmiau minėtus dalykus, dujų vartojimo galimybės yra labai lanksčios ir galima prisitaikyti prie nenumatytų situacijų, kai pavyzdžiui, gamybos kiekiai turi būti sumažinti, arba malonesniu atveju – padidinti. Kai kuriais atvejais, kai pramonės vieta yra už vamzdyno tinklo ribų, galima sumontuoti ir naudoti suskystintų dujų (LNG) sprendimą su dujinės būsenos atstatymo įranga.

 

Dujos transportui

Priklausomai nuo turimo arba bendrovės naudojamo parko, labai palanku gamtines dujas naudoti kaip transporto degalus. Su palaikančia valstybės mokesčių sistema dujų kaina žymiai mažesnė nei tokių įprastų degalų, kaip dyzelino arba benzino ir tokie dideli skirtumai gali padėti sutaupyti dideles sumas vykdantiems transporto veiklą.

Gamtinės dujos gali būti tinkamas sprendimas tiek kelių transportui, tiek jūrų ir tarptautiniam kelių transportui. Šalies kelių transportui ir viešajam transportui rekomenduojamos ir naudojamos suslėgtos gamtinės dujos (SGD), bet jūrų ir ilgų atstumų tarptautiniam pervežimui rekomenduojamos suskystintos gamtinės dujos (SkGD). Palyginus suslėgtas ir suskystintas gamtines dujas, pagrindinis skirtumas tas, kad laikome suslėgtas gamtines dujas žemame slėgyje įprastoje temperatūroje, bet jas suskystinus galima gauti didesnį energijos santykį už mažesnį kiekį.

Aplinkai draugiškas išteklius

Ar pagalvojote apie tai, iš kur jūsų bendrovės vartojami ištekliai atsirado?

Kokią įtaką jie turi aplinkai ir ar tai bendrovei pats ekonomiškiausias sprendimas? Be abejonės, tai laikas kiekvienai bendrovei pamąstyti apie tai, kaip verslas turėtų tapti draugiškesnis aplinkai, sutaupant ne tik išteklių, bet ir pinigų.

Kaip daugelis iš mūsų žino, gamtinės dujos yra vienas iš švariausių degalų išteklių. Sudegintos jos nesugeneruoja pelenų, dūmų arba nemalonių kvapų, kurie turi įtakos ir gamtai, ir mūsų pačių gerovei. Kodėl taip yra? Gamtinių dujų junginiuose yra anglies ir vandenilio, o jų degimo metu susidaro tik du šalutiniai produktai – CO2 ir vandens garai. Be to, gamtinių dujų degimo proceso metu neišsiskiria žmogaus sveikatai kenksmingos medžiagos. Sąmoningai ir efektyviai naudodami gamtines dujas galime sumažinti CO2 emisijas ir šitaip sustiprinti gamtinių dujų poziciją, kaip vieno iš aplinkai draugiškiausių energijos šaltinių. Palyginus su kitais iškastiniais energijos šaltiniais, gamtinių dujų emisija mažiausia.

Dėl to, kad gamtinės dujos paprastai gabenamos vamzdžiais, taip pat nenaudojami kiti gabenimo būdai, pavyzdžiui, jūros, oro arba sausumos transportas. Natūralu, kad išvengus šios grandinės, galime išskirti du dalykus, kuriuos aplinka laimėtų, jei bendrovė pasirinktų gamtines dujas savo energijos šaltiniu:

1. Mažesnė emisija ir oro tarša
2. Mažesnė našta keliams ir geležinkeliams.

Ne tik Europos šalys ir Lietuva, bet taip pat daugelis kitų šalių visame pasaulyje, teisės aktai, reglamentai ir kvotos vis aktyviau ir aktyviau juda ta kryptimi, kuri turi teigiamos įtakos aplinkai ir mažina taršą. Natūralu, kad verslininkai taip pat jaus didėjantį spaudimą sumažinti savo bendrovės anglies pėdsaką ir toksiškas emisijas. Poreikis judėti tvarių ir aplinkai draugiškų sprendimų link šiandien jau yra realybė ir tai nepaneigiamas poreikis, kurį turi įvertinti kiekvienas verslininkas ir asmuo, kad užtikrintų tvarią ateitį būsimoms kartoms.

Kodėl rinktis gamtines dujas?

Rinkdamasis kokią nors paslaugą, verslininkas privalo apsvarstyti, kokie bendrovės privalumai jam yra svarbiausi. Dažniausiai turite rinktis iš dviejų – paslaugos kokybė ir finansinė nauda, bet renkantis „Elenger“ gamtines dujas bendrovė akivaizdžiai laimi, nes iš karto gauna abu.

Savo energijos šaltiniu gamtinių dujų dar nepasirinkusi bendrovė nepasinaudojo galimybę tapti tvaria, lanksčiai patenkinančia savo poreikius ir draugiška aplinkai. Suderindamos tokią plačią įvairovę naudojimo paskirčių, gamtinės dujos yra ekonomiškas ir patogus energijos šaltinis, kuris išsprendžia šildymo, karšto vandens, transporto išlaidų problemas ir pan. Kai pasirenkate gamtines dujas, pasirenkate energijos išteklius valdyti išmaniau!

Darbo laikas 9:00 - 17:00

+370 665 98 522