„Elenger“ trigubina dujų tiekimą
Didžiausia privati energetikos bendrovė Baltijos šalyse ir Suomijoje „Elenger group“ šiemet daugiau nei trigubai padidins suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimą – palyginus su penkiais praėjusių metų SGD kroviniais, šiemet į regioną bendrovė atgabens 16 laivų dujų.
„Trečdalis SGD importo į Baltijos regioną ir Suomiją atkeliauja per „Elenger“ – dideli kiekiai ir tiesioginės sutartys su pirmaujančiais SGD tiekėjais leidžia klientams užtikrinti patikimą tiekimą palankiomis kainomis bei padidinti savo rinkos dalį“, – sako „Elenger Lietuva“ direktorius Marius Kairys.
„Mažiau nei per metus persiorientavome – į Baltijos šalių rinką gabename vakarietiškos kilmės dujas, tam buvo sukurti nauji tiekimo maršrutai iš Norvegijos ir JAV, kurie šiandien puikiai veikia. Tai suteikė regioninei dujų rinkai didesnį saugumą ir padėjo sumažinti dujų kainą“, – pažymėjo M. Kairys.
Anot jo, artėjant naujajam šildymo sezonui mūsų dujų vartotojai gali būti ramūs – Europos dujų saugyklos užpildytos ir dujų užteks. Prognozuojama, kad žiemą dujos kiek pabrangs, tačiau, remiantis visomis prielaidomis, artėjanti žiema vartotojams turėtų būti lengvesnė nei praėjusi.
Iš šiemet „Elenger“ grupės užsakytų dujų krovinių keturi atkeliavo į Klaipėdos uostą, o į Suomijos Inku terminalą – aštuoni. Iki metų pabaigos sutarta atgabenti dar vieną dujų krovinį į Klaipėdą ir tris – į Inku. „Elenger“ pirmoji pradėjo naudotis šiuo naujuoju Suomijos terminalu. Pagrindiniai įmonės tiekimo partneriai yra tarptautinės energetikos grupės „Vitol“ ir „Total“ bei Norvegijos kilmės „Equinor“.
Penkiose rinkose – Suomijoje, Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje – veikianti „Eesti Gaas“ išaugo ir tapo didžiausia privačia energetikos bendrove Suomijoje ir Baltijos regione. „Elenger“ vardu veikianti bendrovė savo klientams regione dujas tiekia vamzdynais, suslėgtų gamtinių dujų (CNG) bei suskystintų gamtinių dujų (SGD) pavidalu. Bendrovė Estijoje ir Latvijoje valdo didžiausią dujų skirstymo vamzdynų tinklą, aktyviai prekiauja tarptautinėse energetikos rinkose ir intensyviai plėtoja atsinaujinančios energijos portfelį, kurį šiandien sudaro saulės elektrinės ir biodujų gamyba.