Menu

„Elenger“ – švari energija švaresniam pasauliui

Lyderio patirtis gamtinių dujų srityje ir ne tik

Gimtojoje šalyje Estijoje žinoma kaip „Eesti Gaas“ bendrovė Elenger yra viena iš didžiausių ir labiausiai patyrusių privačių energijos grupių Baltijos regione.

Mūsų šaknys gali būtų aptinkamos dar 1865 m., kai Talino gatvėse buvo uždegta pirmoji dujinė lempa. Daugelis metų patirties suteikė mums unikalų supratimą apie gamtinių dujų rinką, bet už istoriją svarbesnė yra nuolatinė plėtra. Pasaulis keičiasi ir mūsų bendrovė keičiasi kartu su juo.

Šiandien aplinkosaugos problemos yra daug svarbesnės negu bet kada anksčiau, žmonės kaip vartotojai turi būti atsakingesni už tai, ką jie vartoja, bet tiekėjai ir gamintojai taip pat turi prisiimti atsakomybę, nes tik kartu galime pasiekti matomo rezultato. Ekologiškesnės ir tvaresnės aplinkos troškimas skatina mūsų komandą aktyviai kurti švaresnę energiją ir naujas technologijas pramonei, transportui ir vartotojams namuose. Mūsų misija – gerinti žmonių gyvenimo kokybę sutaupant energijos ir apsaugant aplinką.

SkGD ir atsinaujinančios energijos asortimento plėtra

Metams bėgant, mūsų prekės ženklas iš tradicinės dujų bendrovės išsivystė į modernią ir aplinkai draugišką energijos bendrovę. Mūsų pavadinimą „Elenger“ sudaro mūsų elektros, dujų ir SkGD pasiūla. Mūsų vizija – tapti švarių energijos sprendimų Baltijos jūros regione lydere.

Statome ir prižiūrime vamzdynus bei kuriame integruotus energijos sprendimus daugumai sudėtingų verslo klientų. Be įprastų vamzdynais tiekiamų dujų, dirbame su suslėgtomis gamtinėmis dujomis (SGD), suskystintomis gamtinėmis dujomis (SkGD), o taip pat biometanu – vietine organiškai pagaminama atsinaujinančia gamtinių dujų forma. Esame viena iš kelių bendrovių Baltijos šalyje, turinti tiesioginę prieigą tiek prie vamzdyno dujų, tiek prie įvairių SkGD tiekimo šaltinių.

Laivo „Megastar“ bunkeriavimas

Laivo „Megastar“ bunkeriavimas

Elenger“ yra SkGD pardavimo lyderė Baltijos ir Suomijos regione bei didžiausia perkrovos iš autocisternos į laivą (angl. TTS, truck-to-ship) paslaugų teikėja Šiaurės Europoje. Šiuo metu maždaug vienas iš penkių keleivių Talino uoste gabenamas naudojant aplinkai draugiškus SkGD degalus ir atvykus naujam „Tallink“ SkGD degalais varomam „MyStar“ keltui, Talino-Helsinkio maršrutą galime visiškai žaliąja linija.

Be gamtinių dujų taip pat tiekiame elektrą ir dalyvaujame elektros gamyboje naudojant saulės energiją, kuri tiekia šviesą ir energiją tūkstančiams biurų ir namų prie Baltijos jūros. Iš viso „Elenger“ aptarnauja apie 50 000 klientų ir joje dirba 240 darbuotojų.

Atsidarius Baltijos ir Suomijos gamtinių dujų rinkoms ir susikūrus vienai regioninei dujų rinkai, „Elenger“ plečia savo operacijas už šalies ribų ir 2018 m. pradėjo veiklą Latvijoje. Sekančiais metais mes taip pat įžengėme į Suomijos, o 2020 m. – į Lietuvos rinką. Suomijos-Baltijos dujų rinka viršija 60 Twh ir remdamiesi savo patirtimi, nusistatėme tikslątiekti šeštadalį šio kiekio.

„Elenger“ veikia remdamasi moderniomis vertybėmis išlaikyti mus supančią aplinką švarią, siūlydama aplinkai draugiškus energijos sprendimus. Mums svarbi kokybė, aplinka ir klientams draugiškos kainos. Siekiame užtikrinti, kad mūsų klientai gautų tinkamiausią ir pranašiausią pasiūlymą. Didžiuojamės savo paveldu ir norime padėti sukurti geresnę ir žalesnę ateitį surasdami geriausius ir aplinkai draugiškiausius sprendimus kiekvienam iš mūsų klientų.

Darbo laikas 9:00 - 17:00

+370 665 98 522