Menu

Elenger įsigijo SGD dar dviem mėnesiams

Šį rytą milžinišku dujų tanklaiviu „Diamond Gas Crystal“ į Klaipėdos uostą atplaukė dar vienas „Elenger“ įsigytas SGD krovinys iš JAV.

Diamond Gas Crystal & Independence 

„Šiandien atsivežtas dujų kiekis pilnai tenkina „Elenger“ klientų poreikius liepos ir rugpjūčio mėnesiams, o rugsėjo mėnesio kiekis taip pat turėtų atkeliauti dar šį mėnesį. Rinkoje jaučiama gamtinių dujų deficitas ir Klaipėdos pajėgumai rudenį nepadengs augančių vartojimo apimčių – visi klientai ir dujų rinkos dalyviai tikisi, kad Estijos Paldiski SGD terminalas bus baigtas statyti per šiuos metus“, – teigė „Elenger“ grupės vadovas Margus Kaasik.

Panašiai kaip ir gegužės pradžioje, „Elenger“ SGD pirko iš JAV bendradarbiaudamas su Lenkijos valstybine dujų ir energetikos bendrove PGNiG. Artimiausiomis dienomis SGD bus perkraunamos į Klaipėdos „Independence“ terminalą, o dujos Lietuvos ir Latvijos vamzdynais tekės į šiaurę. Praėjusiais metais baigtas po Singapūro vėliava plaukiojantis Diamond Gas Crystal yra 299 metrų ilgio ir 46 metrų pločio.

„Elenger“ mažuoju Klaipėdos SGD terminalu Lietuvoje pradėjo naudotis jau 2017 metais, 2019 metais buvo pasirašyta sutartis su „Klaipėdos nafta“, po kurios buvo pradėtas SGD pirkimas ir jų perdavimas į gamtinių dujų tinklą per Klaipėdos “Independence” plaukiojantį terminalą. Be to, bendrovė jau daugelį metų tiekia SGD vilkikais laivų bunkeriavimui bei siūlo sprendimus prie dujų tinklų neprijungtiems pramonės klientams.

 

Darbo laikas 9:00 - 17:00

+370 665 98 522